Denizlispor'a müjde! Başkan açıkladı...

Denizlispor'a müjde! Başkan açıkladı...

AJANSSPOR/ SEBAHATTİN ALP

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, borçların hepsini yapılandırdıklarını ve puan silme cezası almayacaklarını müjdeledi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da sportif anlamda alınan başarısız sonuçlarla sıkıntılı günler yaşayan yeşil yönetim, diğer taraftan Ulusal Kulüp Lisansı almak için uzun süredir verdiği emeklerinin karşılığını aldı.

Başkan Mustafa Üstek, Denizlispor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda Düzcespor’u 1-0 yendiği maç sonrası, statta basın toplantısı gerçekleştirdi.

Ellerindeki 103 dosya için 300’den fazla kişi ile 2 aydır görüşme yaptıklarını belirten Başkan Üstek, eski futbolcuları Leanzinho’ya olan 300 bin euro borcu ödeyip, puan silme cezasından kurtulduklarını açıkladı. Üstek, "Leozinho ile ilgili Yunanistan'a gittik ve uzun süren pazarlıklar sonucu 365 bin Euro olan toplam borcumuzu 250 bin Euro'ya indirdik. 70 bin Euro peşin ve kalan miktarların 6 aylık eşit taksitle ödenmesini kabul ettiler. Sözleşme imzalanacağı sırada Denizli'den bir kişi bir günde 11 kez Leozinho'yu arayarak parayı ödemeyeceğimizi beyan edip, Leozinho'nun kafasını karıştırmış. Oyuncu bu söylemlere inanarak anlaşmayı iptal etti. Leanzinho’ya 300 bin Euro'yu nakit olarak ödedim ve helalleştik. Şu an puan silme cezası alma gibi bir durumumuz yok. Toplam 15 milyon TL borcumuz kaldı. Bu miktar 115 milyon TL de olsa, öderim. Bizimle uğraşanlar bunu çok iyi bilsinler ki emellerine ulaşamayacaklardır" dedi.

 

Tarih: 20.09.2017 18:13
;